Ocieplenie magazynu | IZOLACJA MAGAZYNU PIANKĄ POLIURETANOWĄ

Natryskowe docieplenie magazynu

Metoda natryskowa jest najefektywniejszą na rynku; ekologiczną, długotrwałą oraz posiadającą najwyższy stopień izolacji hydrotermicznej metodą ocieplenia magazynu.

Ocieplenia magazynów pianką – co należy wiedzieć?

Już cienka warstwa natrysku pianką poliuretanową powoduje wypór wilgoci z magazynu i regulację przepływu powietrza, co obniża możliwość zapoczątkowania się procesom gnilnym. Zastosowanie pianki PUR jako izolacji magazynu zbożowego eliminuje obecność gryzoni i zapewnia odpowiednie warunki do przechowywania zboża, które nie kiełkuje przedwcześnie i pozostaje suche przez długi czas.

Izolacja pianką dobrze sprawdza się w przypadku przerabiania starych pomieszczeń na magazyny zbożowe. Dzięki właściwościom pianki, przechowywane produkty w warunkach bardzo niskich temperatur nie ulegną przemarznięciu, co umożliwia magazynowanie ich w bezpieczny sposób. Dzięki metodzie piankowej każde pomieszczenie można przerobić na pełno funkcjonalny magazyn, a tym samym obniżyć koszty inwestycyjne.

Pianka dla magazynów?

Najważniejszą zaletą ocieplenia magazynów zbożowych pianką poliuretanową jest całkowita bezzapachowość tej izolacji. Pianka PUR zapewnia odpowiednią higienę i hamuje rozwój drobnoustrojów. Jest wrogiem gryzoni oraz grzybów. W porównianiu z powszechnymi metodami izolacji, pianka jako jedyna gwarantuje całkowite pokrycie powierzchni bez nawet najdrobniejszych szczelin!